ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Čajakrobat – nový cirkus

Realizace: 25.05.2023 Praha – Ladronka

Účastníci: 1. a 5. ročník

Cíl: Zážitkový výlet. Seznámení s novým cirkusem.

Obsah: Ve čtvrtek ráno na nás čekal objednaný autobus, který nás zavezl k parku Ladronka. Tam nejen pro školy probíhá dvoutýdenní akce CIRKUS BASE zaměřená na artistická vystoupení a také artistické, žonglovací a jiné workshopy. Na místo jsme přijeli jsme s předstihem, tak se děti stihly v klidu nasvačit a proběhly se v prostorném parku.

Představení ČAJAKROBAT probíhalo v nejmenším šapitó, kde kromě nás byla už jen jedna další třída. Umění akrobata jsme pozorovali z bezprostřední blízkosti. Zavedl nás do své kuchyně. V té předváděl artistické výkony, jejichž náročnost měla gradaci, ale také během nich zvládl zadělat těsto a dát ho péci do trouby – to vše hlavou dolů. Potom chystal hrnečky, med a opět jsme žasli nad jeho kreacemi. Představení jsme vnímali všemi smysly – pečené těsto vonělo, akrobat zapojil i některé diváky. Na úplném závěru jsme akrobata odměnili potleskem a on nám nabídl čerstvě upečený perník. Pak už nás čekala cesta zpět luxusním autobusem, který se s námi rozloučil nečekaně vytroubenou melodií.

Zhodnocení: Představení bylo opravdu velkým zážitkem, všichni jsme byli ohromení a kdo ochutnal perník, chválil ho. Dokonce si některé děti řekly o recept na něj. K úspěšné akci pomohlo také slunečné počasí.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová a Lenka Šocová