ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Dopravní hřiště Beroun

Realizace: 30. 4. 2024 Beroun

Účastníci: žáci 4. ročníku

Cíl: Příprava na roli cyklisty v silničním provozu. Získání průkazu cyklisty.

Obsah: Žáci 4. ročníku se sešli před školou už před 7h ráno, aby stihli vlak v 7:21 z Hýskova. Vystoupili jsme na zastávce Beroun – Závodí a vydali jsme se k dopravnímu hřišti. Na něm nás přivítal lektor z BESIPu, kterého děti znaly už z listopadového setkání ve škole. Rozdělil je do tří skupin. Členové jedné skupiny se snažili bez ztráty bodu zvládnout jízdu zručnosti, ti ze druhé skupiny psali test a děti z poslední skupiny si nejdříve prošly tamní dopravní značky a křižovatky a poté se mohly zakousnout do svačiny. Ve druhé části programu vždy jedna skupina jezdila podle pravidel silničního provozu dopravním hřištěm.

Na závěrečném nástupu se rozdávaly průkazy cyklisty všem, kteří měli 16 trestných bodů a méně. Nejlepší výsledek měl Ondra Havelka, který naši školu bude reprezentovat také v dopravní soutěži mezi školami. Jen pár dětí odcházelo bez průkazu. Všichni si mohli vybrat drobný dárek. Ze hřiště jsme šli na vlak přes náměstí a u Plzeňské brány jsme si dali zmrzlinu. Z nádraží nás vlak odvezl zpět do Hýskova.

Zhodnocení: Vyšlo nám krásné počasí a program byl nabitý. Děti se bavily a také byly hodně soustředěné na jednotlivé činnosti.

Zapsala: Lenka Šocová