ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Setkání s paní spisovatelkou

Realizace: 20.10.2023 ZŠ Hýskov

Účastníci: 2. – 5. ročník

Cíl: Seznámit se s tvorbou a osobností M. Fišarovou. Rozvoj čtenářské gramotnosti.

Obsah: V pátek k nám do školy přijela paní spisovatelka Michaela Fišarová se svým literárně-dramatickým programem a také s hereckým kolegou Miroslavem Reilem. Ten paní spisovatelku nejdříve představil a přivítal se s dětmi. Ona pak mluvila o svých knihách a o tom, jak píše, a kde pro své příběhy hledá inspiraci.

V první skupině dětí byli žáci 4. a 5. ročníku, kterým pan herec přečetl a zahrál úryvek z knihy Náš dvůr má tajemství. Pak dostala slovo opět paní spisovatelka a společně s kolegou ještě předvedli jednu kapitolu z knihy o dvou sourozencích, kteří utečou z domova.

Ve druhé skupině si program užili žáci ze 2. a 3. ročníku. Těm byly představeny knihy Kanálníčci – strašidla z podzemí a také formou autorského čtení kniha V bříšku. Na závěr si některé děti vybranou knihu od paní spisovatelky koupily a nechaly si do ní napsat věnování.

Zhodnocení: Program byl vydařený. Děti s nadšením poslouchaly čtení i dramatické výstupy. Oceňujeme především aktuálnost témat v knihách M. Fišarové a literární jazyk, kterému děti rozumí. Nadšení jsme byli také z ilustrací.

Zapsala: Lenka Šocová